raty przez internet leasing przez internet
  • TECH OZONATOR POWIETRZA OTS-15

Symbol: OTS-1
2450.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Kurier przelew (paczka do 30kg) 19
Kurier pobranie (paczka do 30kg) 29
Dostępność do 3 dni

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

Generator ozonu OTS-15 firmy Tech to urządzenie, które wytwarza ozon, czyli gaz posiadający silne właściwości aseptyczne, oczyszczające i dezynfekujące. Dzięki ozonowi można oczyścić powietrze, zdezynfekować pomieszczenie i zneutralizować przykre zapachy. OTS-15 to bardzo przydatny sprzęt, który pomaga utrzymać wysoką jakość powietrza w mieszkaniach i domach, a także biurach, placówkach medycznych i innych przestrzeniach.

Jak działa generator ozonu  OTS-15?

Ozonator powietrza to urządzenie generujące daną ilość ozonu, za pomocą którego można oczyścić powietrze, zdezynfekować pomieszczenie, a także pozbyć się niechcianych zapachów. Generator ozonu działa w następujący sposób: tlen (O²) przedostaje się do wnętrza ozonatora, gdzie w wyniku wyładowania elektrycznego przekształcany jest w ozon (O³). Proces ten jest prosty i w jego efekcie możliwe jest bezpośrednie otrzymanie różnej ilości ozonu.

Jak przebiega ten proces?

Do wytwarzania ozonu urządzenie wykorzystuje tlen znajdujący się w powietrzu. Ozonator wytwarza wyładowania elektryczne (koronowe), które wpływają na cząsteczki tlenu. Dzięki temu wpływowi dochodzi do podziału cząsteczek tlenu na trzy części i powstania ozonu. Generator ozonu jest podłączany do zasilania i wykorzystuje energię elektryczną, która napędza go do generowania całego procesu, bez syntetycznego dodatku chemicznego. Cały proces jest zatem bezpieczny i zachodzi bezpośrednio we wnętrzu ozonatora.

Dlaczego stosuje się ozon?

Ozon jest gazem pochodzenia naturalnego, co oznacza, że nie wywołuje skutków ubocznych pod względem środowiskowym. Ozon ma wysoki potencjał oksydacyjny, czyli utleniający względem wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i roztoczy. Z tego względu gaz ten znakomicie służy do przeprowadzania dezynfekcji ozonem, czyli ozonowania. W procesie tym ozon wykorzystuje się jako surowiec do odkażania danego środowiska i utrzymywania go w czystości, wolnym od czynników zanieczyszczających.

Jak prawidłowo używać ozonatora powietrza?

Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, generator ozonu musi być używany w sposób prawidłowy. Ozonator generuje określoną ilość ozonu, która różni się w zależności od czasu pracy urządzenia. Przykładowo, w ciągu 6 minut korzystania z urządzenia, można otrzymać 50 mᶾ ozonu, a w ciągu 12 minut – 100 mᶾ. Ozonator powinien być pozostawiony w pomieszczeniu, które chcemy poddać ozonowaniu, na dany okres czasu, w zależności od wielkości przestrzeni. Należy pamiętać, że podczas pracy urządzenia, w pomieszczeniu nie mogą przebywać ani osoby, ani zwierzęta. Po zakończeniu procesu, pomieszczenie należy wietrzyć przez około pół godziny i nie korzystać z niego przez okres dwóch godzin. Ozonizator wyposażony jest w programator czasu pracy i opcję opóźnionego załączania, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej wygodne i praktyczne. Można dowolnie zaprogramować czas pracy ozonatora i pozostawić go w pomieszczeniu tak długo, jak będzie to potrzebne, a następnie po wykonaniu swojego zadania, urządzenie automatycznie się wyłączy.

Ozonator firmy Tech OTS-15 dzięki swojemu zastosowaniu, staje się podstawowym elementem niezbędnym do utrzymania wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych i innych przestrzeniach. Ponadto cząsteczki ozonu, po wniknięciu w strukturę materiałów, utleniają i eliminują znajdujące się tam różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy i grzyby. Ozon, który nie wszedł w reakcję chemiczną, ma naturalną tendencję do rozpadu i powrotu do postaci tlenu. Z tego względu używanie ozonatora jest bezpieczne i ekologiczne. Pomieszczenia, w których stosuje się ozonator, wykazują bardzo duży stopień czystości, bez konieczności stosowania chemikaliów, które mogą spowodować szkody dla różnych powierzchni i dla środowiska naturalnego.

Przykładowa wydajność ozonatora powietrza OTS-15


50 mᶾ - 6 min
100 mᶾ - 12 min
150 mᶾ - 18 min
200 mᶾ - 24 min
300 mᶾ - 30 min

 

Parametry ozonatora OTS-15 : 

Maksymalna wydajność: do 15000 mg/h
Metoda produkcji ozonu: wyładowania koronowe
Wydajność wentylatora: 165 (±10%) m3/h
Pobór mocy urządzenia: 110W
Wkładka bezpiecznikowa: 1,6A
Temperatura otoczenia pracy: 5÷50°C
Dopuszczalna wilgotność względna otoczenia: <80% REL.H
Waga urządzenia: 2,7 kg
Długość przewodu: 1,5 m
Wymiary urządzenia: 26 x 13 x 20,2 cm

  • Warto dokupić