raty przez internet leasing przez internet
 • KROMMLER Pompa ciepła CWU 3,6 kW typu powietrze/woda

7134.00 -27% 5206.58
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
DARMOWA WYSYŁKA (przelew) 0
Odbiór osobisty (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Kurier: mała paleta (Pobranie) 189
Dostępność do 3 dni

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

 

 

Pompa Ciepła bez zbiornika Krommler to urządzenie dla klientów posiadających zbiornik ciepłej wody użytkowej a poszukujących taniego i komfortowego źródła grzania c.w.u.

Jest to idealna alternatywa dla tych wszystkich, którzy rozpoczęli instalację kolektorów słonecznych a stwierdzili, że nie jest to dla nich najlepsze rozwiązanie.

Kompaktowa budowa sprawia, że montaż możliwy jest praktycznie w każdych warunkach: 

 1. Urządzenie może wisieć na ścianie nie stwarzając żadnego zagrożenia dla ścian pomieszczenia [niewielka masa]
 2. Urządzenia można posadowić na podłodze 
 3. Montaż może odbyć się zarówno w kotłowni jak i innym pomieszczeniu [wystarczy tylko połączyć pompę ciepła ze zbiornikiem]
 4. Praca pompy ciepła możliwa jest praktycznie z każdym zbiornikiem ciepłej wody [im większy zbiornik, tym czas pracy będzie wydłużony; dla przykładu - dla zbiornika o pojemności 300 litrów czas grzania wody do temperatury 50 st.C. wynosi 4 h i 10 min - temperatura powietrza wlotowego do pompy ciepła 18 st.C.].
 5. Montaż może odbyć się na dowolnym etapie realizacji przedsięwzięcia: zarówno na początku inwestycji jako zestawienie nowych urządzeń pompy ciepła i zbiornika wody jak i modernizacja istniejącego układu wykorzystując aktualnie funkcjonujący zbiornik wody.

Wymiary:

 • średnica: 60 cm
 • wysokość: 45 cm

Podłączenie pompy ciepła do istniejącego zasobnika wody jest prostym zabiegiem - przeróbki i ingerencja w już wykonaną instalację są niewielkie. Nie ma znaczenia, czy urządzenie wpięte będzie do wężownicy zasobnika, czy też podłączone bezpośrednio do wody wodociągowej /pitnej/.

Najczęstszym zastosowaniem pompy ciepła będzie modernizacja istniejącej instalacji - czyli podłączenie do zasobnika z pominięciem wężownic. Taki układ jest najbardziej wydajny i efektywny. Pompę ciepła można podłączyć do króćca cyrkulacji - o ile jest w zbiorniku, lub z pominięciem cyrkulacji.

Sterownik pompy ciepła jest czytelny i prosty - wystarczy raz ustawić żądaną temperaturę oraz wybrać tryb pracy pompy ciepła.

Jeśli urządzenie zainstalowane jest w trudno dostępnym miejscu - wówczas wystarczy podłączyć dodatkowy panel sterujący i umieścić go w dowolnym, dogodnym miejscu w budynku /w postaci termostatu pokojowego.

Zalety produktu:

 • jeden z najtańszych sposobów przygotowania CWU
 • bardzo niskie koszty inwestycyjne
 • współpraca z zewnętrznym zasobnikiem CWU
 • doskonała alternatywa dla kolektorów słonecznych - niezależność od warunków pogodowych
 • praca w szerokiem zakresie temperatur zasysanego powietrza (-7°C do +43°C)
 • elektroniczny zawór rozprężny dla zwiększenia wydajności
 • wymiennik ciepła Shell In Tube ("woda - czynnik roboczy") - jeden z najnowocześniejszych
 • wymienników służących do przekazywania ciepła z gorącego gazu czynnika roboczego R410a do wody
 • sprężarka Panasonic
 • możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia
 • zdalna, przewodowa automatyka z intuicyjnym panelem sterowania dająca duże możliwości sterowania urządzeniem, m.in. możliwość pracy w 3 przedziałach czasowych, pełna regulacja grzałki, odszranianie układu chłodniczego do -20°C, kontrola temperatury powietrza na wlocie i wylocie pompy ciepła
 • dodatkowe możliwości do wykorzystania: osuszenie powietrza, efekt chłodzenia i przewietrzania domu
 • prosty montaż przewodów powietrznych oraz wymiana pompy ciepła dzięki standardowym króćcom przyłączeniowym
 • standardowe przyłącza hydrauliczne zimnej i ciepłej wody o średnicy 3/4 cala
 • 2 lata gwarancji / maks. 5 lat przy corocznych przeglądach

Zasada działania:

image

Podstawą działania pompy ciepła są procesy termodynamiczne zachodzące w obiegu chłodniczym, w którym krąży czynnik chłodniczy (R410a). Jego najważniejszą własnością fizykochemiczną jest proces zmiany fazy przy pobieraniu ciepła – proces wrzenia w niskiej temperaturze. W parowniku po odzysku ciepła z powietrza atmosferycznego następuje odparowanie czynnika roboczego. Następnie para ta zostaje sprężona do bardzo wysokiego ciśnienia w sprężarce, a wraz z ciśnieniem bardzo mocno rośnie temperatura pary. W takiej postaci czynnik płynie do skraplacza, gdzie oddaje ciepło (w wyniku czego temperatura czynnika chłodniczego obniża się). Skraplacz wykonany jest w postaci wymiennika ciepła w którym z jednej strony przepływa czynnik chłodniczy a z drugiej strony przepływa woda wodociągowa c.w.u. Czynnik chłodniczy w wymiennika oddaje ciepło i przekazuje je wodzie. Po oddaniu ciepła, czynnik chłodniczy przepływa do zaworu dławiącego gdzie gwałtownie zostaje obniżone ciśnienie czynnika chłodniczego. Z zaworu dławiącego czynnik chłodniczy w postaci cieczy (pary mokrej) przepływa do parownika, gdzie ponownie pobiera ciepło z powietrza wentylacyjnego, w wyniku czego wrze.

W ten sposób procesy wewnątrz pompy ciepła powtarzają się w sposób ciągły. Powietrze atmosferyczne przetłaczane wentylatorem dostarcza energii do obiegu czynnika roboczego, natomiast sprężarka napędzana jest energią elektryczną. Sprężarka i wentylator w pompie ciepła to jedyne elementy wymagające zasilania elektrycznego, jednak ilość tej energii jest wielokrotnie mniejsza niż ilość energii cieplnej jaka trafia do podgrzewania wody. Dzięki swej konstrukcji i jakości użytych podzespołów urządzenie może osiągać sprawność COP w zakresie od 3 do 4,5. Zakres temperatur pracy mieści się w granicach od -7°C do +43°C, co sprawia, że pompa z dużym powodzeniem może pracować przez cały rok np. wykorzystując ciepło odpadowe generowane przez dom: kotłownia, garaż, pralnia, wentylacja, itp
 • Warto dokupić