raty przez internet leasing przez internet
  • BIAWAR 22170 ANODA Z USZCZELKĄ Ø21x590 3/4"

Symbol: 22170
123.00 -10% 110.70
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 59
Odbiór osobisty (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Kurier: duży gabaryt (przelew) 59
Kurier: duży gabaryt (Pobranie) 69
Dostępność do 3 dni

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

Biawar Anoda z uszczelką 21.3x590 

 

ANODY MAGNEZOWE

PRZEZNACZONE SĄ DO ochrony zbiornika emaliowanego przed korozją. Podlegają okresowej wymianie zgodnie z warunkami gwarancji na zbiornik.

ŹRÓDŁO KOROZJI zawarty w wodzie użytkowej tlen i rozpuszczone związki mineralne prowadzą do korozji zbiornika poprzez utlenianie jego stalowych ścianek - czyli potocznie mówiąc powstaje rdza.

ZABEZPIECZANIE aby chronić zbiornik przed korozją, powierzchnie mające kontakt z wodą podlegają emaliowaniu. Z uwagi iż w każdej powłoce emaliowanej  znajdują się mikro ubytki gdzie woda miałaby kontakt z stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej. 

ANODA MAGNEZOWA to stop nieszlachetnego fizjologicznie nie agresywnego magnezu, który rozpuszcza się w miejsce stali i zapobiega korozji żelaza. Dokładna zasada działania anody magnezowej polega na tym iż magnes w obecności wody, która to na skutek rozpuszczonych w niej soli stanowi elektrolit, tworzy w parze ze stalą ogniwo elektrochemiczne. Ze względu na fakt iż magnez w porównaniu do stali ma większy potencjał elektrochemiczny, zachodzi przepływ jonów metalu z anody w kierunku zbiornika, który uzyskuje potencjał ujemny, katodowy. W wyniku tego procesu anoda magnezowe ulega degradacji i co pewien czas należy ją wymieniać.

NIEPRZYJEMNY ZAPACH i zabarwienie wody. W przypadku gdy woda posiada dużą zawartość siarczanów i innych minerałów może wytworzyć się gaz, siarczan wodoru o zapachu zgniłych jajek. Za powstawanie tego gazu odpowiadają zazwyczaj bakterie występujące w wodzie o niskiej zawartości tlenu (zazwyczaj ujęcie własne z studni), które żywią się wodorem wytwarzanym na anodzie.

Aby usunąć nieprzyjemny zapach zaleca się wypłukanie i wyczyszczenie zbiornika, podgrzanie wody do minimum 80oC na co najmniej 6 godzin i wymianę anody na nową oraz dodanie niewielkiej ilości chloru. W przypadku gdy w/w opisana metoda nie skutkuje należy wymienić anodę na elektroniczną.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Warto dokupić