Excellent to marka, która od wielu lat jest jednym z liderów wśród producentów wysokiej jakości armatury. Linia baterii Keria przyciąga uwagę delikatnie zaokrąglonymi krawędziami, które dodadzą uroku Twojej łazience.
Bateria wannowa Keria konstrukcyjnie wsparta jest na jednej nodze, została wykonana z mosiądzu i wykończona w chromie. Bardzo mocną zaletą tej baterii jest fix-box, który pozwala na łatwy i stabilny montaż dzięki zastosowaniu podposadzkowego elementu montażowego, który zapewnia także dostęp rewizyjny po wykonanej instalacji.
Bateria wyposażona jest w głowicę ceramiczną marki Hydroplast, perlator Neoperl oraz przełącznik ciśnieniowy. Bateria posiada wąż prysznicowy o długości 1500 mm oraz 1-funkcyjna słuchawkę prysznicową.
Bateria wolnostojąca linii KERIA, wymaga wyprowadzenia wody w posadzce, przeznaczona do stosowania z wannami wolnostojącymi.
Pasuje idealnie do małych łazienek. Sprawdzi się również dobrze w większych łazienkach w stylu klasycznym.
Wanny wolnostojące cieszą się coraz większym powodzeniem i warto zastanowić się jaką baterie do tej wanny dobrać tak by uniknąć pomyłek lub nieprzyjemnych doznać z użytkowania baterii.
1. Miejsce montażu baterii w stosunku do wanny
gdy rozplanowujemy łazienkę z wanną wolnostojącą warto rozważyć gdzie chcielibyśmy baterię ustawić. Najwygodniejsze miejsce to w połowie długiego boku wanny, w ten sposób mamy łatwy dostęp do regulatorów baterii w trakcie kąpieli. Dodatkowo w tym miejscu boki wanien są bardziej pionowe i strumień wody z wylewki baterii kierowany jest na dno wanny, a nie na jego ścianki.
2. Przygotowanie doprowadzeń wody do baterii i zabezpieczenie rewizji podłączeń
przy przygotowaniu wyprowadzeń wody należy zwrócić uwagę na to, że wyprowadzenia wody znajdują się w posadzce i powinny one zapewniać szczelność, trwałość i stateczność podłączeń. By wszystkie te funkcje zapewnić w łatwy sposób warto zainwestować w rozwiązania, które wspierają baterię na dodatkowych wzmocnieniach (np. trój- lub czwórnożny wspornik, lub elementy podtynkowe zapewniające jednocześnie stały dostęp rewizyjny). Idealnym rozwiązaniem jest fix-box zastosowany w bateriach Keria, Oxalia i Galisa.
3. Wysokość baterii i wysokość rantu wanny
przy planowaniu zakupu baterii do wanny należy przewidzieć, że wylewka wanny sięgać powinna nad rant wanny z zachowaniem kilku centymetrów dystansu. Dystans jest konieczny by elementy baterii nie ocierały o wannę, zapobiegamy w ten sposób uszkodzeniom powierzchni wanny.
4. Dostęp do baterii
często w niewielkich pokojach kąpielowych bateria wannowa ustawiana jest pomiędzy wanną a ścianą z utrudnionym dostępem do baterii. W tej sytuacji konserwacja i czyszczenie baterii są znacznie utrudnione, a ewentualne naprawy produktu wiążą się też z deinstalacją wanny by zapewnić pełen dostęp do baterii.
5. Jedna czy dwie nogi baterii
wśród dostępnych obecnie baterii dostępne są wersje posadowione na jednej lub dwóch nogach. W przypadku jednej nogi istotne jest odpowiednie przygotowanie wyprowadzeń w jednym miejscu i baterie te z reguły posiadają elementy mocujące całą konstrukcję tak więc poziomowanie wykonujemy już często na etapie przygotowania wyprowadzeń. W przypadku baterii na dwóch nogach przewidzieć należy, że poziomować należy albo obie nogi oddzielnie (zachowując między nimi odpowiedni dystans) lub razem, ale ostateczne mocowanie powinno nastąpić po wypoziomowaniu.
6. Umieszczenie baterii a dostęp do pokrętła
należy rozważyć układ baterii, który pozwala na łatwy dostęp do pokrętła baterii w momencie, gdy bierzemy kąpiel w wannie.
7. Przepływ wody
każda bateria wannowa powinna mieć przepływ wody nie mniejszy niż 19 l/min. Im większy strumień wody tym lepiej, ponieważ wanna napełnia się szybciej i łatwiej dobrać odpowiednią temperaturę