raty przez internet leasing przez internet
  • KROMMLER Pompa ciepła 2,8 kW typu powietrze/woda ze zbiornikiem nierdzewnym 260 litrów

9607.36
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
DARMOWA WYSYŁKA (przelew) 0
Odbiór osobisty (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty (przelew) 0
Kurier: duża paleta (Pobranie) 229
Dostępność na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 783433733

Zostaw telefon

Pompa ciepła KROMMLER 2,8 kW typu powietrze/woda ze zbiornikiem nierdzewnym 260 litrów

Zbiornikowa pompa ciepła Krommler, to nowa odsłona klasycznych urządzeń do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Do tego celu urządzenie pozyskuje energię cieplną zawartą w powietrzu atmosferycznym bądź wentylacyjnym budynku. Potrafi ono pozyskać do 80% energii z natury, dzięki czemu jesteśmy w stanie obniżyć koszt przygotowania c.w.u. do 80% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Innowacyjne rozwiązania techniczne sprawiają, że urządzenie charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem COP. Zgromadzoną wodę w zbiorniku możemy podgrzać do +60°C [fabryczna nastawa to +55] co sprawia, że pompa ciepła z dużym powodzeniem może stać się jedynym źródłem ciepła na potrzeby c.w.u. Wyjątkowa konstrukcja urządzenia sprawia, że pompa ciepła jest w stanie zabezpieczyć 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę typowego domu jednorodzinnego.

Wymiary:

  • Wysokość - 176 cm
  • Średnica - 65 cm

Zalety stosowania Krommler:

Kompletne urządzenie - Krommler w standardowym wyposażeniu łączy ze sobą wszystkie zalety pompy ciepła + tradycyjnego bojlera + programatora czasowego + bojlera elektrycznego

Solidne wykonanie - urządzenie zbudowane jest z materiałów najwyższej jakości stali nierdzewnej oraz współczesnej elektroniki 

Minimum obsługi - fabrycznie urządzenie jest tak zaprogramowane, że w większości przypadków nie ma konieczności zmiany nastaw parametrów a rozruch kończy się na podłączeniu do zasilania elektrycznego i naciśnięcia klawisza Start

Prosty montaż - montaż urządzenia polega na hydraulicznym podłączeniu zbiornika do instalacji wodnej - tak jak każdego tradycyjnego bojlera!

Tania eksploatacja - pompa ciepła Krommler to jedno z najtańszych urządzeń w eksploatacji na rynku

Szeroki zakres wykorzystania:

Pompa ciepła Krommler 260 sprawdza się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Posiadając naszą pompę ciepła nie ma konieczności kupowania innych urządzeń do przygotowywania c.w.u. – zarówno pompa ciepła, bojler czy programator tygodniowy – wszystko to zostało zawarte w jednym niewielkim urządzeniu!

Urządzenie świetnie współpracuje również z zewnętrznym systemem grzewczym gdyż zasobnik pompy posiada seryjnie wbudowaną wężownicę do podłączenia zewnętrznego, niezależnego źródła ciepła np. kotła c.o., czy kominka z płaszczem wodnym. Właśnie przy wykorzystaniu niezbędnego do pracy – ciepłego powietrza wygenerowanego dla potrzeb budynku przez inne urządzenia – pompa ciepła Krommler 260 uzyskuje największe oszczędności energii.

Łatwy montaż i obsługa:

Dzięki swej budowie wszystkie prace instalacyjne ograniczone są do niezbędnego minimum. Nie ma żadnych prac ziemnych, odwier tów, czy jakichkolwiek prac na dachu. Montaż

sprowadza się do podłączenia hydraulicznego wody i wykonania kanałów powietrza. Także codzienna obsługa nie sprawia żadnych kłopotów – a to za sprawą prostego panelu sterowania z niezwykle czytelnym wyświetlaczem.

Zasada działania:

Podstawą działania pompy ciepła są procesy termodynamiczne zachodzące w obiegu chłodniczym, w którym krąży czynnik roboczy. Jego najważniejszą własnością fizykochemiczną jest proces zmiany fazy przy pobieraniu ciepła – proces wrzenia w niskiej temperaturze. W parowniku po odzysku ciepła z powietrza atmosferycznego następuje odparowanie czynnika roboczego. Następnie para ta zostaje sprężona do bardzo wysokiego ciśnienia w sprężarce, a wraz z ciśnieniem bardzo mocno rośnie temperatura pary. W takiej postaci czynnik płynie do skraplacza, gdzie oddając ciepło skrapla się. Skraplacz zanurzony jest w zbiorniku. Czynnik chłodniczy skraplając się podgrzewa wodę w zbiorniku. Po skropleniu się, czynnik chłodniczy przepływa do zaworu dławiącego gdzie gwałtownie zostaje obniżone ciśnienie czynnika chłodniczego. Z zaworu dławiącego czynnik chłodniczy w postaci cieczy (pary mokrej) przepływa do parownika, gdzie ponownie pobiera ciepło z powietrza wentylacyjnego, w wyniku czego wrze.

W ten sposób procesy wewnątrz pompy ciepła powtarzają się w sposób ciągły. Powietrze atmosferyczne przetłaczane wentylatorem dostarcza energii do obiegu czynnika roboczego, natomiast sprężarka napędzana jest energią elektryczną. Sprężarka i wentylator w pompie ciepła to jedyne elementy wymagające zasilania elektrycznego, jednak ilość tej energii jest wielokrotnie mniejsza niż ilość energii cieplnej jaka trafia do podgrzewania wody.

Dzięki swej konstrukcji i jakości użytych podzespołów urządzenie może osiągać sprawność COP w zakresie od 3 do 4,5. Zakres temperatur pracy mieści się w granicach od -7°C do +43°C, co sprawia, że pompa z dużym powodzeniem może pracować przez cały rok np. wykorzystując ciepło odpadowe generowane przez dom: kotłownia, garaż, pralnia, wentylacja, itp.

 

Sterownik:

image

Sterownik pompy ciepła jest czytelny i prosty - wystarczy raz ustawić żądaną temperaturę oraz wybrać tryb pracy pompy ciepła.

Jeśli urządzenie zainstalowane jest w trudno dostępnym miejscu - wówczas wystarczy podłączyć dodatkowy panel sterujący i umieścić go w dowolnym, dogodnym miejscu w budynku /w postaci termostatu pokojowego.

Zdalna, przewodowa automatyka z intuicyjnym panelem sterowania dająca duże możliwości sterowania urządzeniem, m.in. możliwość pracy w 3 przedziałach czasowych, pełna regulacja grzałki, odszranianie układu chłodniczego do -20°C, kontrola temperatury powietrza na wlocie i wylocie pompy ciepła.

 

 

 

Dane techniczne:

image

Podstawą działania pompy ciepła są procesy termodynamiczne zachodzące w obiegu chłodniczym, w którym krąży czynnik roboczy. Jego najważniejszą własnością fizykochemiczną jest proces zmiany fazy przy pobieraniu ciepła – proces wrzenia w niskiej temperaturze. W parowniku po odzysku ciepła z powietrza atmosferycznego następuje odparowanie czynnika roboczego. Następnie para ta zostaje sprężona do bardzo wysokiego ciśnienia w sprężarce, a wraz z ciśnieniem bardzo mocno rośnie temperatura pary. W takiej postaci czynnik płynie do skraplacza, gdzie oddając ciepło skrapla się. Skraplacz zanurzony jest w zbiorniku. Czynnik chłodniczy skraplając się podgrzewa wodę w zbiorniku. Po skropleniu się, czynnik chłodniczy przepływa do zaworu dławiącego gdzie gwałtownie zostaje obniżone ciśnienie czynnika chłodniczego. Z zaworu dławiącego czynnik chłodniczy w postaci cieczy (pary mokrej) przepływa do parownika, gdzie ponownie pobiera ciepło z powietrza wentylacyjnego, w wyniku czego wrze.

W ten sposób procesy wewnątrz pompy ciepła powtarzają się w sposób ciągły. Powietrze atmosferyczne przetłaczane wentylatorem dostarcza energii do obiegu czynnika roboczego, natomiast sprężarka napędzana jest energią elektryczną. Sprężarka i wentylator w pompie ciepła to jedyne elementy wymagające zasilania elektrycznego, jednak ilość tej energii jest wielokrotnie mniejsza niż ilość energii cieplnej jaka trafia do podgrzewania wody.

Dzięki swej konstrukcji i jakości użytych podzespołów urządzenie może osiągać sprawność COP w zakresie od 3 do 4,5. Zakres temperatur pracy mieści się w granicach od -7°C do +43°C, co sprawia, że pompa z dużym powodzeniem może pracować przez cały rok np. wykorzystując ciepło odpadowe generowane przez dom: kotłownia, garaż, pralnia, wentylacja, itp.

 

Elementy urządzenia:

 

image

image

image

  • Warto dokupić